Michał Olszewski – Rejs morze baltyckie

Rejs Majówkowy ze skipperem Michałem Olszewskim

Skipper wyprawy

  • Imię : Michał
  • Wiek : 36
  • Narodowość : Polska
  • Specjalizacja : Morze Bałtyckie, Morze Północne, Morze Śródziemne
  • Język : Polski
  • Certyfikaty : Kapitan Jachtowy, VHF, UKF
  • Doświadczenie : Pływam z dorosłymi, z młodzieżą, z grupami i z rodzinami. W żeglowaniu najbardziej lubię ludzi, których spotykam, a udany rejs to dla mnie mieszanka dobrej atmosfery, bezpieczeństwa i przygody. Zapraszam!

Wyprawa

Rejs turystyczno-szkoleniowy

Miejsce : Morze Bałtyckie
Daty: 28 kwiecień-5 maj 2019
Długość rejsu : 8 dni
Jednostka : Delphia 47 (2014)

1650 zł

za osobę

Rozpocznij sezon żeglarski z Jolly Sails! Zapraszam na majówkowy (przedsezonowy) rejs po Bałtyku, bez tłumów i we wspaniałym towarzystwie, na pokładzie jachtu Delphia 47. Podczas wyprawy zamierzamy odwiedzić tylko małe i przytulne porty, które o tej porze roku mają swój niepowtarzalny klimat! Nie zabraknie nocnych wacht, wschodów i zachodów słońca oraz dużej dawki żeglowania. Znajdzie się też czas na odpoczynek i oderwanie się od codzienności.

 

Plan rejsu:

 

Początek to Gdynia, gdzie po krótkim szkoleniu i podziale na wachty, obierzemy kierunek Cypl Helski, a gdy go miniemy to obierzemy kurs na Bornholm (cały dzień żeglugi). W ciągu rejsu towarzyszyć nam będą błyski latarni morskich oraz niesamowite krajobrazy, a po dopłynięciu do celu odkryjemy niezwykle urokliwe miejsca, ciekawą przyrodę i architekturę oraz nową kulturę i kuchnię tej duńskiej wyspy (sprawdzimy, jak smakują wędzony śledź i makrela). Jeśli pogoda będzie sprzyjała, będzie można wybrać się na wycieczkę rowerową po okolicy.

 

Drugi przystanek to malownicza wyspa Christians, gdzie zobaczymy twierdzę z XVII oraz dotrzemy do portu utworzonego z przesmyku między dwoma największymi wyspami.

 

Trzeci przystanek to wyspa Hanö, gdzie najładniejszy widok znajduje się koło latarni morskiej. Wyspa znana jest również z legend o tajemniczym smoku, który zamieszkiwał kiedyś to miejsce.

 

W drodze powrotnej najprawdopodobniej zobaczymy charakterystyczne światło latarni morskiej w Rozewiu, a jeśli będziemy mieli jeszcze czas, to odwiedzimy jeszcze na chwilę kolejną małą wysepkę – Utklippan, która jest ważnym punktem nawigacyjnym, gdzie znajduje się latarnia morska oraz malutki port.

Jeśli czas pozwoli, to na chwilę zawiniemy na Hel, odwiedzimy foki i zjemy świeżą, smażoną rybę w „Captain Morganie”. Rejs zakończymy w Gdyni, gdzie znajdzie się także chwila na wspomnienia i nowe plany. 🙂

Skontaktuj się z kierownikiem rejsu celem weryfikacji dostępności miejsc

[ninja_form id=9]