Dziecko na pokładzie!

Żeglarstwo, to doświadczenie, które pozwoli dziecku dorosnąć. Według rodziców, na morzu dziecko szybko nauczy się samodzielności i nabierze pewności siebie. Będąc na pokładzie, trzeba nauczyć się wielu rzeczy, od bezpiecznego poruszania się po łodzi, do sterowania nią. Im dziecko większe, tym większy zakres obowiązków.

1. Ciągła nauka
Dzieci są z natury ciekawe, a na morzu ich ciekawość jest jeszcze większa. Jest to idealne miejsce, aby nauczyć je takich podstawowych zasad żeglarstwa, jak „jedna ręka dla siebie, druga ręka dla jachtu”.
2. Bezpieczeństwo na pokładzie
Żeglując z małymi dziećmi, zaleca się kupno siatki ochronnej lub zamocowanie poręczy na krawędzi łodzi.
3. Ochrona skóry przed słońcem
Będąc na morzu, jesteśmy wystawieni na działanie promieni słonecznych przez cały czas. Bez względu na to, czy niebo jest zachmurzone, czy też nie, zawsze należy mieć przy sobie krem przeciwsłoneczny, nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne.
4. Ochrona środowiska
Morze jest ogromne, ale jest też bardzo „wrażliwe”. Jak nauczyć dziecko dbać o środowisko? Zabawa w „co można wyrzucić za burtę, a czego nie można”, to doskonały sposób do nauki.
5. Odpowiednie nawodnienie
Ludzkie ciało, to w 65% woda. Dzieci często zapominają o piciu wody, dlatego trzeba zadbać o ich dobre nawodnienie.
6. Odpowiedzialność
Mieszkać na pokładzie, zazwyczaj oznacza mieszkać na mniejszej powierzchni, z mniejszą ilością rzeczy. Z racji, że na łodzi brakuje stabilności, trzeba wszystko odkładać na swoje miejsce i dbać o to, aby rzeczy były dobrze przymocowane. Jest to idealny czas, aby nauczyć dziecko sprzątania oraz dbania o swoje rzeczy.
7. Bezpieczeństwo przede wszystkim
Aby rodzinny wypad pod żagle był w pełni udany, należy o wszystkim pomyśleć. Zapasy żywności, zmieniająca się pogoda, wyposażenie ochronne… wszystko musi być zaplanowane. Im bardziej dziecko czuje się bezpieczne na pokładzie, tym bardziej otwiera się na żeglarstwo.
8. Beztroska zabawa
Morskie powietrze, potrafi być męczące. Będąc pod żaglami, szybko odczuwamy zmęczenie. To zasługa jodu, który pomimo zdrowotnych właściwości, powoduje zmęczenie organizmu. Dzieci szybko się męczą na pokładzie, mają w końcu dużo zajęć! Poznają życie na otwartych wodach oceanu, jednocześnie bawiąc się i korzystając z uroków żeglugi morskiej.
9. Czas spędzony z rodziną
Wspólnie spędzony czas na jachcie, to czas na zabawę w pięknych okolicznościach przyrody. Łódź, jest doskonałym miejscem, na spędzenie magicznych chwil w rodzinnym gronie.
10. Miłość do morza
Pierwsze doświadczenie na morzu, może pobudzić w dziecku ciekawość i chęć dalszego rozwoju. Być może będzie to przyszły kapitan? Jedno jest pewne, czas spędzony na pokładzie, zaszczepi w dziecku miłość do morza.

Dodaj komentarz