Propozycje na rejs na każdy miesiąc w roku z GlobeSailor

Z GlobeSailor możesz żeglować przez cały rok, wystarczy wybrać odpowiednią destynację i możesz cieszyć się upalnymi wakacjami w każdym momencie. Nasza oferta jest idealna dla miłośników słońca i turkusowego morza, żeglugi między wyspami, przygód, obszarów dzikich, kultury czy sportu. Wakacje na rejsie to wyjątkowe doświadczenie, które pozwala odkryć świat i jego bogactwa. Nasi doradcy GlobeSailor pomogą Ci w znalezieniu idealnej oferty czarteru z uwzględnieniem wszystkich najważniejszych czynników (sezon, koszty lotów, wiatry i warunki pogodowe, ceny wynajmu, lokalne wydarzenia…) aby znaleźć destynację, która spełni jak najwięcej kryteriów Twojej załogi! Od Tajlandii po Meksyk, od Seszeli po Australię, od Wysp Kanaryjskich po Azory, od Turcji po Madagaskar, Norwegię, Grecję, Włochy czy Tanzanię – z GlobeSailor możesz zwiedzić pod żaglami cały świat przez cały rok. Zobacz całą ofertę naszych rejsów.

Styczeń: Tajlandia z Phuket

Na początek roku GlobeSailor proponuje podróż do kraju uśmiechu, czyli Tajlandii. Wyrusz z bazy w Phuket na południu kraju przez malownicze wyspy i wysepki aż do pięknej zatoki Phang Nga. Ta część Azji Południowo-Wschodniej, opisywana przez żeglarzy jako raj na Ziemi, jest idealna do żeglowania w gronie rodziny podczas świąt. W tym okresie cały kraj świętuje Nowy Rok i Chiński Nowy Rok. Wzięcie udziału w uroczystościach i zabawie to unikalny sposób na spędzenie tego wyjątkowego czasu. Zobacz przykładową trasę żeglarską z Phuket.

💡 W styczniu pogoda jest łagodna, a także dostępnych jest wiele łodzi. Zachęcamy do skorzystania z usług kucharza, który pokaże ci najlepsze miejsca na kotwiczenie i plaże w regionie oraz przygotuje dla ciebie typowe i niedrogie dania, dzięki czemu unikniesz kulinarnych pułapek turystycznych.

Luty: Wyspy Kanaryjskie z Teneryfy

Archipelag Wysp Kanaryjskich to miejsce, gdzie możesz cieszyć się zarówno klimatem oceanicznym, jak i subtropikalnym, co zapewnia łagodną pogodę przez cały rok. Choć pogoda zimą jest trochę chłodniejsza niż latem, w lutym nadal są bardzo przyjemne warunki żeglugowe i zdecydowanie mniejsze natężenie turystyczne. Możesz skorzystać z atrakcyjnych cen wynajmu łodzi Marina Del Sur na wyspie Teneryfa. Zobacz przykładową trasę żeglarską po Wyspach Kanaryjskich.

💡 Warto także wiedzieć, że luty to miesiąc przestawiania łodzi czarterowych między Balearami a Wyspami Kanaryjskimi. Jeśli jesteś doświadczonym żeglarzem i szukasz doświadczenia żeglugi na pełnym morzu, możesz rozważyć wynajem jachtu w jedną stronę po bardzo konkurencyjnej cenie. Zapytaj swojego doradcy GlobeSailor, a on na pewno pomoże znaleźć ci ofertę.

Marzec: Seszele z Mahé

Na marcową podróż GlobeSailor wybrał Seszele. Ten rajski archipelag to 115 wysp na Oceanie Indyjskim. Kryje on wiele plaż, rezerwatów przyrody, raf koralowych i rzadkich zwierząt, takich jak żółwie olbrzymie z Seszeli, które ucieszą i małych, i dużych. Krótkie odległości między wyspami sprawiają, że jest to idealne miejsce na rodzinny rejs lub dla mniej doświadczonych załóg. Marzec to okres przejściowy między porą deszczową a porą suchą, co daje możliwość rejsów po bardziej atrakcyjnych cenach niż w okresie letnim. Nawet jeśli wystąpią krótkotrwałe opady, warunki żeglarskie na Seszelach w marcu są bardzo przyjemne.

💡 Zalecamy, abyś przed lub po rejsie pozostał kilka dni na Mahé, głównej wyspie Seszeli, aby mieć czas rozkoszować się lokalną kulturę i odwiedzić Victorię, stolicę wyspy. Jest znana z kreolskiej architektury i kolorowego zadaszonego rynku.

Odkryj relację naszego zespołu z rejsu na Seszelach.

Kwiecień: Turcja z Bodrum

Szukasz oryginalnej i nietuzinkowej destynacji? Turcja otwiera przed tobą drzwi do swojego wybrzeża, jednego z najpiękniejszych na Morzu Śródziemnym i wciąż nieskażonego masową turystyką. Z Bodrum, miasta położonego na południu kraju, wyrusz w rejs wzdłuż wybrzeży Morza Egejskiego, wśród dzikich krajobrazów, starożytnych ruin i typowych wiosek rybackich. Zobacz przykładową trasę żeglarską po Turcji.

💡 Kwiecień to idealny czas, aby cieszyć się spokojem przed rozpoczęciem sezonu turystycznego. Możesz spacerować w spokojnej atmosferze i skorzystać z atrakcyjnych cen na wynajem łodzi lub rejs kabinowy.

Maj: Grecja z Korfu

Znana ze swojego starego miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Korfu to idealne miejsce na niezapomniany rodzinny rejs w Grecji. Wyspa znajduje się w samym sercu Morza Jońskiego. Podążając trasą proponowaną przez GlobeSailor z bazy Marina Gouvia, wyrusz w podróż po Wyspach Jońskich, między malowniczymi wioskami, białymi plażami i bogatym dziedzictwem architektonicznym. Proponujemy trasę żeglarską z Korfu na Lefkadę.

💡 Maj to czas, kiedy mamy okazję skorzystać z idealnego klimatu i warunków żeglarskich, jednocześnie ciesząc się wakacjami poza sezonem turystycznym. Kotwicowiska, porty czy zabytki nie są przeciążone nadmierną ilością turystów, dzięki czemu twoje wakacje mogą toczyć się swoim leniwym tempem.

Czerwiec: Włochy i Amalfi

Czerwiec to idealny czas, aby polecieć do Włoch i nacieszyć się urokami wybrzeża Amalfi i typowych portów wokół Neapolu bez doświadczenia letniego tłoku turystycznego. Okres przed sezonem oferuje żeglarzom korzystniejszą pogodę z mniejszą ilością burz oraz atrakcyjne ceny za czarter jachtu. Z mariny Sud Cantieri w Pozzuoli wyruszysz w podróż w celu odkrywania bogactw historycznych, kulturowych i przyrodniczych Włoch. Twoje wakacje będą pełne zwiedzania urokliwych portów, postojów na kotwicy w bajecznych zatokach i rozkoszowaniem się neapolitańską kuchnią. Zapoznaj się z ofertą rejsu kabinowego we Włoszech po wybrzeżu Amalfi.

💡 Zanim rozpoczniesz rejs, nie przegap wspinaczki na słynny, zawsze czynny wulkan, Wezuwiusz. Z tego miejsca rozpościera się panorama na niezapomniany widok na Zatokę Neapolitańską, która będzie celem twojej żeglugi.

Lipiec: Azory z Horta

Archipelag Azorów to doskonała destynacja na rejs dla miłośników natury i przestrzeni. Legendarne miejsce na trasie transatlantyckiej, Horta to miasto marynarzy i podróżników o wyjątkowej i kosmopolitycznej atmosferze. Rozrzucone na środku Atlantyku, autonomiczne terytorium Portugalii przyciąga wielu doświadczonych żeglarzy poszukujących świetnych warunków na wodzie w malowniczym krajobrazie.

💡 Dla miłośników wędrówek GlobeSailor zaleca połączenie rejsu z wycieczkami po lądzie, aby odkryć spektakularne widoki powulkaniczne, takie jak kaniony i kratery piętrzące się pośród bujnej roślinności. Obserwacja wielorybów, kaszalotów czy delfinów to obowiązkowy punkt programu podczas rejsu na Azorach. Podczas żeglugi lub w czasie wędrówki brzegiem morza, warto poświęcić czas na obserwację tych majestatycznych zwierząt.

Sierpień: Australia z Airlie Beach

Położone w sercu wybrzeża Australii, Queensland, Airlie Beach to punkt startowy rejsów na Wyspę Whitsunday. To rajskie miejsce przyciąga żeglarzy z całego świata ze względu na wyjątkowe warunki żeglarskie w pobliżu Wielkiej Rafy Koralowej. Ten niezwykły obszar naturalny o długości aż 2000 kilometrów to niezwykłe miejsce, które w podwodnym świecie kryje bogatą florę i faunę. Podczas nurkowania odkryjesz ekosystem z koralami, tropikalnymi rybami, gąbkami, a także delfinami, żółwiami i wielorybami w migracji w tym okresie roku (od lipca do grudnia).

💡 Wyjazd do Australii to podróż życia. Jeśli to możliwe, przed lub po rejsie, zaplanuj pobyt na miejscu na jeden lub dwa tygodnie. Wynajęcie vana lub kampera i podróżowanie po trasach Queensland to najlepszy sposób, aby poczuć klimat vanlife i skorzystać z australijskiego stylu życia.

Wrzesień: Norwegia z Tromsø

Norweska Laponia, położona 350 km od koła podbiegunowego u brzegów Morza Bałtyckiego, otwiera przed tobą drzwi do magicznego rejsu w krainę zorzy polarnej, fiordów, wielorybów i niedźwiedzi polarnych. Z dala od utartych szlaków, wyrusz w niezwykłą przygodę w jednym z najbardziej odległych zakątków planety.

💡 Tromsø to jedno z najbardziej renomowanych miejsc w Norwegii do podziwiania wyjątkowego zjawiska świetlnego zorzy polarnej. Z twojego wynajętego jachtu będziesz mieć miejsce w pierwszym rzędzie do podziwiania tego bajkowego spektaklu. Wrzesień to idealny czas na obserwację zorzy, ponieważ noce są wystarczająco długie, a jednocześnie warunki pogodowe są łagodne z czystym niebem.

Październik: Madagaskar z Nosy Be

Na październik GlobeSailor wybrał dla ciebie rejs do serca Oceanu Indyjskiego – ustaw ster na północ Madagaskaru, na małą wyspę Nosy Be. Nosy, co oznacza „wyspa” w języku malgaskim, będzie stanowiło centrum twojego programu żeglowania, podczas którego odkryjesz archipelagi Radama czy Mitsio. Bez względu na to, czy jesteś miłośnikiem kolorowego dna oceanicznego, jesteś zainteresowany kulturą malgaską czy szukasz relaksu na rajskiej plaży, Madagaskar oferuje wszystko, o czym marzysz.

💡 Październik to doskonały czas na podróż po turkusowych wodach Madagaskaru. W tym okresie następuje przejście między porą suchą (maj-październik) a porą deszczową (listopad-kwiecień). W październiku opady są raczej rzadkie, słońce świeci prawie codziennie, a wilgotność jest dużo bardziej znośna. To zarówno najlepszy moment na zwiedzanie wyspy, jak i okres o najmniejszym natężeniu turystycznym. Ponadto ceny za wynajem łodzi lub rejsy kabinowe są bardzo atrakcyjne.

Listopad: Meksyk z La Paz

Jeśli szukasz egzotycznej i oryginalnej destynacji na swoją następną żeglugę, dlaczego by nie wyruszyć z La Paz w Meksyku? Ta nadmorska miejscowość w Dolnej Kalifornii, z krystalicznie czystymi wodami i piaszczystymi plażami, przyciąga żeglarzy i nurków z całego świata. Z La Paz możesz wypłynąć w podróż do miejsc takich jak Espiritu Santo i Isla Partida, dwie wyspy położone w parku narodowym na Zatoce Kalifornijskiej, znane z niesamowitej flory i fauny morskiej. Możesz tu nurkować lub snorklować i odkryć gatunki takie jak manty, ryby-papugi, żółwie czy kolorowe rozgwiazdy.

💡 W Meksyku masz również szansę zobaczenia jednego z najbardziej ikonicznych i poszukiwanych przez podróżnych zwierząt. Majestatyczny rekin wielorybi, zwany „łagodnym olbrzymem”, kończy swoją migrację do wód Pacyfiku w Dolnej Kalifornii, gdzie zatrzymuje się od października do kwietnia.

Grudzień: Wschodnia Afryka z Zanzibaru

Na zakończenie roku GlobeSailor zaprasza cię do odkrycia niezwykłej destynacji w Afryce. Zanzibar, znane również jako Wyspa Przypraw, zaprasza cię na rejs wzdłuż wybrzeża Tanzanii. Zanurzysz się w autentyczną atmosferę raju z białymi plażami, palmami kokosowymi i lagunami o krystalicznych wodach, otoczoną przez niezwykłą rafę koralową. Dla miłośników sportów wodnych, takich jak windsurfing, kitesurfing czy Wing Foil, Zanzibar to wymarzona destynacja. To miejsce jest znane ze swojego lekkiego i stałego wiatru i rozległych lagun.

💡 Aby urozmaicić swoją żeglugę, daj się zaskoczyć naturalnym pięknem Tanzanii podczas 4- lub 5-dniowego safari w lokalnych parkach narodowych. Odkryjesz rajskie krajobrazy i niezwykłą faunę, a także zaskakującą różnorodność kulturową.

Teraz już wiesz, dokąd i kiedy wybrać się na żeglugę z GlobeSailor. Pogoda, atrakcje, ceny, zainteresowania, to, czy podróżujesz we dwoje czy z rodziną lub preferencje dotyczące atrakcji turystycznych czy krajobrazowych – wiele czynników decyduje o wyborze destynacji.

Aby dowiedzieć się więcej i porozmawiać z naszymi ekspertami, skontaktuj się z nami za pośrednictwem naszego formularza internetowego lub pod numerem telefonu +48 22 266 20 13.