Żeglując, zrzucamy sporo kalorii!

Nasz plan treningowy: relaks pod żaglami! Żeglarstwo na prawdę odchudza, potwierdza oficjalny lekarz regat Vendée Globe.

Dla tych, którzy już w marcu szukają pomysłu na wakacje; dla tych, którzy rezerwują tygodniowy rejs na Bora Bora, aby uciec przed zimnymi nocami; dla tych, którzy pragną rozpocząć rygorystyczną dietę… mamy jedną radę dla wszystkich: żeglarstwo.
Leżenie na jachcie, na środku oceanu, to ćwiczenie, które przynosi widoczne rezultaty. Jean-Yves Chauve potwierdza, że nawet amatorska żegluga pomoże Ci spalić ponad 800 cal w ciągu dnia.
– Żegluga buduje mięśnie: ruchy ciała, jakie wykonujemy podczas żeglugi, symulują pracę naszych mięśni.
– Żegluga spala kalorie: kiedy łódź się kołysze, my staramy się utrzymać równowagę. Zużywamy do tego energię, a jednocześnie spalamy kalorie.
– Żegluga regeneruje: kontakt z wiatrem, który jest spowodowany szybkością z jaką porusza się okręt, oziębia naszą skórę. Organizm jest zmuszony do korzystania z naszych zasobów energii, aby utrzymać właściwą temperaturę ciała, czyli 37 °. To jest również wysiłek dla naszego organizmu.
– Doktorze, w jaki sposób najlepiej zrzucić zbędne kalorie?
– Będąc na pokładzie, możemy ćwiczyć mięśnie nóg. Wystarczy się położyć i unosić nogi do góry. Do was należy wybór, czy chcecie być w formie, zanim skończy się rejs!

Więcej na ten temat na naszym kanale na www.youtube.com

Dodaj komentarz