Jak przygotować się na rejs kabinowy?

Rejs kabinowy to idealne rozwiązanie dla par lub rodzin z dwójką dzieci. Plus jest taki, że nie musisz umieć żeglować, załoga wszystkim się zajmie!  

Jednak przed wyjazdem nadchodzi czas przygotowań, a wraz z nim pytania. Dlatego, w niniejszym artykule znajdziecie listę niezbędnych zasad, aby bezbłędnie przygotować się do wynajmu łodzi oraz wszystkie praktyczne informacje, dzięki którym przeżyjecie idealny rejs kabinowy. 

Odpowiadamy na Wasze pytania, a w szczególności na dwa najczęściej zadawane przed wejściem na pokład: 

 • Czy dostanę choroby morskiej? 
 • Czy będę się dobrze dogadywać z innymi pasażerami? 

Jak zwalczyć chorobę morską?

Wchodząc na pokład, może się okazać, że fale nie ma na Ciebie żadnego wpływu. Dobra wiadomość!  

Innym zaś zajmie kilka godzin przyzwyczajenie się do rytmu łodzi i poczucia wygody na pokładzie. Oznacza to, że krótka faza „choroby morskiej” jest możliwaIstnieją sposoby na złagodzenie objawów! 

Lekarstwa

W przypadku choroby morskiej zalecamy przyjmowanie leków, takie jak Meclazine czy Cinnarizine, które są dostępnego w aptekach. Istnieją również roztwory homeopatyczne lub roztwory na bazie olejków eterycznych. W razi wątpliwości, poproś lekarza o poradę. Niektóre osoby z chorobą lokomocyjną zalecają również używanie opasek na rękę działających przeciwko chorobie morskiej przez punkt akupunkturowy na nadgarstku, gdy objawy pojawiają się na morzu. 

Banalne, a ważne

Strach, głód, pragnienie, zmęczenie, osłabienie organizmuTo wszystko może wpłynąć na Twoje samopoczucie. 

Łodzie oferowane na nasze rejsy kabinowe to często katamarany powyżej 45 stóp. Te jednostki są przestronne i bardzo bezpieczne. Aby uniknąć choroby morskiej, radzimy wszystkim naszym pasażerom, aby zachowali bezpieczeństwo i, jeśli to możliwe, pozostali w miejscy suchym i ciepłym, w momencie, gdy znajdują się poza kabiną. Ważne jest, aby dobrze się nawadniać, odpocząć i dobrze się odżywiać.

Warto również pamiętać, że większość rejsów kabinowych jest krótkich (maksymalnie od 2 do 4 godzin dziennie) – wyjątkiem rejsów po Grenadynach, gdzie przeprawa z Le Marin na Wyspy Grenadyny jest stosunkowo długa (około 10 godzin zwykle odbywa się w nocy).

Pamiętaj, że Twoja załoga zawsze dba o zdrowie i komfort pasażerów. W przypadku wątpliwości lub obaw udzieli Ci ona rad, które pomogą Ci zmniejszyć nudności i jak najlepiej wykorzystać wakacje na wodzie. 

Jak wygląda czas spędzony na łódce z całą załogą?

Większość naszych pasażerów wraca zachwycona rejsem, głównie dlatego, że… poznali nowych ludzi! Życie na morzu, okazja przeżywania wyjątkowych chwil, poczucie wolności i spokoju sprzyjają przyjaznym, swobodnym i szczerym relacjom. Wypłynięcie na rejs kabinowy wzbudza uczucie serdeczności. Pomimo obecnej sytuacji zdrowotnej i stosowanych na pokładzie łodzi środków higieny, nic nie jest w stanie zastąpić chwil radości i dzielenia się, których można doświadczyć między członkami zespołu. Jeśli istnieje taka potrzeba, przed zarezerwowaniem rejsu możemy skontaktować się z organizatorem, aby dowiedzieć się, kim są inni pasażerowie (wiek, płeć, narodowość itp.). 

Owszem, w trakcie rejsu dzielisz się z innymi pasażerami łódką. Ale warto pamiętać, że podczas większości naszych rejsów kabinowych pasażerowie mają do dyspozycji własną kabinę i prywatną łazienkę. Dzięki temu zyskujesz prywatność niezbędnej do udanego pobytu. Wszystkie oferowane łódki są przestronne i pozwalają na izolację w razie potrzeby.  

Nasze rejsy kabinowe to doskonały kompromis pomiędzy towarzystwem, relaksem i wolnością! 

Kilka wartościowych rad, aby dobrze przygotować się na rejs:

Jaką wybrać jednostkę?

Zaproponowane przez GlobeSailor jednostki są stosunkowo “małe” i rekreacyjne, z liczbą pasażerów limitowaną do maksymalnie 25 osób. Istnieją jednak wyjątki, jak na przykład Star Clippers lub inne jachty, które mogą zagościć między 20 a 50 osób, lub też mini liniowce (do 120 pasażerów). 

Aby uzyskać wyjątkowe i bardziej intymne przeżycia (rejs liczący 12 pasażerów), zalecamy wybór rejsu katamaranem lub guletem. Dzięki temu, będziesz cieszyć się wyjątkowymi kotwicowiskami z dala od masowej turystyki i doświadczycie żeglarstwa w pełnej łączności z naturą. 

Na tego typu łodziach (Lagoon 620, Ipanema 58, Catlante 600, …) załoga składa się z kapitana (skippera) i hostessy/kucharza, a czasem także marynarza. 

Możliwy jest również, przy niższym budżecie, rejs na pokładzie żaglówek, na którychdzie się znajdował jedynie skipper. Będziesz wtedy uczestniczyć nieco więcej w życiu na pokładzie i w codziennych zadaniach (potrawy, posiłki itp.). Ale ten rodzaj dynamicznego i edukacyjnego pobytu pozostaje bardzo konkurencyjny, a przede wszystkim niezwykle towarzyski! 

… co ze sobą zabrać?

Upewnij się, że masz miękką torbę podróżną, którą łatwo przechowywać w kabinie. Pamiętaj też o zabraniu małego, lekkiego plecaka przydatnego na zwiedzanie i podróże, które odbędą się podczas postojów na lądzie. Oto niepełna lista rzeczy, o których należy pamiętać podczas rejsu: 

 • Paszport: niezbędny na podróż za granicą. Jeśli chodzi o część administracyjną, polecamy rzucić okiem na stronę Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
 • Strój kąpielowy i ręcznik 
 • Ciepła i wodoodporna odzież: na morzu, nawet w egzotycznych miejscach, noce bywają chłodne. 
 • Wygodne buty lub trampki na lądowe wycieczki i sandały na pokład. 
 • Okulary przeciwsłoneczne i ulubione nakrycie na głowe. 
 • Mydło i szampon 
 • Wysoko ochronny filtr przeciwsłoneczny bez filtrów chemicznych i parabenów 
 • Ulubiona książka do czytania podczas wylegiwania na pokładzie łodzi lub na plaży 
 • Twoje akcesoria do snorkelingu 
 • Trochę gotówki na wydatki na lądzie, zwiedzanie lub napiwki załogi na koniec rejsu

  Na koniec, kilka fajnych rzeczy, które warto zabrać na pokład: wodoodporny pokrowiec ochronny na telefon, zatyczki do uszu i zaciemniająca maska nocna (jeśli masz lekki sen), gra w karty, gra w szachy lub inny rodzaj gry, które można łatwo przenosić.
   

Jakich dodatkowych kosztów możesz się spodziewać?

Na każdej stronie opisowej danego rejsu znajdziesz sekcję ze szczegółami dotyczących usług, które nie są wliczone w cenę. 

Skontaktuj się z doradcą GlobeSailor w momencie rezerwacji, aby dowiedzieć się, co jest wliczone w cenę rejsu, a co nie. Zazwyczaj kabina, wyżywienie (obiadokolacja lub pełne wyżywienie w zależności od rejsu), obsługa załogi wliczone w cenę. Na niektórych łodziach, na ogół, konieczne jest dodanie „kasy pokładowej”, którą należy uiścić na miejscu lub w ramach salda rezerwacji, aby pokryć wszystkie wydatki łodzi podczas żeglugi (paliwo, wodę, port i cumowanie). koszty itp.).  

W większości przypadków, za transfery do łodzi ze stacji lub lotniska odpowiadasz samodzielnie, podobnie jak przeloty lub inne koszty transportu. Jednak, jeśli jest taka potrzeba, nasze biuro podróży może zająć się rezerwacją biletów lotniczych lub noclegów w hotelu przed lub po rejsie. Ponadto, poniesiesz również wydatki na lądzie lub wycieczki podczas pobytu.