Koronawirus: ryzyko i kroki podjęte przez GlobeSailor

Wszyscy jesteśmy bardzo zmartwieni rozprzestrzenianiem się koronawirusa. 

Skutki tego fenomenu dla sektora turystyki, związane ze strachem i niepewnością, są wyjątkowo niepokojące.

W tym artykule postaramy się więc przybliżyć naszym klientom, jakie są zagrożenia, i jakie kroki podjęliśmy w GlobeSailor, aby móc dalej zapewniać żeglugę w możliwie najlepszych warunkach. 

Nawet w krajach i regionach, w których choroba wciąż aktywnie się rozprzestrzenia, statystycznie ryzyko infekcji pozostaje minimalne zwłaszcza, jeśli spędzamy wakacje na morzu, z dala od miast.

Koronawirus wywołuje chorobę podobną do grypy, nie mniej i nie bardziej poważną niż grypa sezonowa. Tak jak ona, pozostaje uleczalna w przeważającej większości przypadków, poza osobami, które cierpiały wcześniej na poważne schorzenia układu oddechowego, krwionośnego lub odpornościowego, co dotyczy w głównej mierze osób w podeszłym wieku. 

Niemniej jednak radzimy, aby podczas podróży unikać bliskich kontaktów z osobami kaszlącymi lub o podwyższonej temperaturze i przestrzegać zasad higieny. Na całe szczęście, na łodzi powietrze nie jest skażone, a i szanse na napotkanie chorej osoby pozostają nikłe! 😊 

GlobeSailor dokłada starań każdego dnia, pracując w ścisłej relacji z naszymi partnerami-armatorami i wynajmującymi łodzie, aby pozostawać na bieżąco z najnowszymi informacjami na temat wydarzeń w strefach, gdzie wyjeżdżają nasi klienci.

Dobra wiadomość jest taka, że udało nam się wynegocjować znacznie bardziej elastyczne warunki rezygnacji lub zmiany terminu rejsu w tych strefach. 

Dla każdej rezerwacji potwierdzonej po 1 marca, dotyczącej stref, gdzie doszło do zakażenia koronawirusem, obowiązywać będą nowe warunki modyfikacji rezerwacji, których szczegóły należy skonsultować z doradcą.  

Wprowadzamy następujące możliwe rozwiązania: 

  • Darmowa zmiana terminu rejsu w zależności od rozkładu rezerwacji 
  • Zmniejszenie kwoty zaliczki do 10 % zamiast 30 % lub 50 %
  • Darmowa rezygnacja do 2 tygodni przed planowanym zaokrętowaniem w razie obostrzeń narzuconych przez władze kraju planowanego pobytu lub z którego planowany jest wyjazd (w zależności od armatora)
  • Zapłata za czarter na miejscu u szefa bazy (w zależności od armatora)

Nasze wyjątkowe warunki rezerwacji są zgodne z obowiązującymi przepisami i wytycznymi organizacji zrzeszających firmy sektora turystycznego. 

GlobeSailor gwarantuje, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby zaplanowane rejsy przebiegły bez zakłóceń i aby jak najlepiej odpowiedzieć na prośby dotyczące zmian terminu i rezygnacji.

Z góry dziękujemy za wyrozumiałość. 

Z żeglarskim pozdrowieniem,

Zarząd GlobeSailor

Dodaj komentarz