Zaangażowanie GlobeSailor w ochronę oceanów z fundacją Surfrider

Każdego roku GlobeSailor organizuje wakacje pod żaglami dla ponad 40 000 klientów, którzy wynajmują łodzie, uczą się żeglować lub wyruszają z nami w rejsy kabinowe. Ponieważ nasza społeczność jest ogromna i stale rośnie, ważne jest, abyśmy wspólnie ograniczali nasz wpływ na środowisko!

Jako żeglarze, skipperzy i załoganci, zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści, którzy kochają wodę i korzystają z jej uroków, powinniśmy stać się ambasadorami obrony naszych oceanów, mórz, jezior, rzek i wybrzeży.

We współpracy z Surfrider Foundation mamy na celu podnieść świadomość w kwestiach ekologii, związanych z ochroną ekosystemów morskich podczas naszych pobytów na morzu.

Od lata 2023 r. GlobeSailor będzie przekazywać 2 euro za każdą rezerwację na rzecz Surfrider Foundation, aby wesprzeć ich pracę na rzecz czystszego i bezpieczniejszego oceanu.

Surfrider Foundation to organizacja non-profit, której celem jest ochrona i podkreślanie znaczenia jezior, rzek, mórz, oceanów i wybrzeży. Obecnie liczy ponad 18 000 członków i działa w 12 krajach za pośrednictwem oddziałów prowadzonych przez wolontariuszy.

Od ponad 30 lat Surfrider Foundation podejmuje działania jako uznany autorytet w trzech obszarach specjalizacji: gospodarka odpadami, jakość wody i zdrowie publiczne.

Surfrider Foundation organizuje i wspiera akcje sprzątania śmieci, misje edukacyjne, badania naukowe, działania polityczne czy monitorowanie zanieczyszczeń. Istnieje wiele działań, do których wielu z nas może się przyłączyć, w takiej skali, w jakiej mamy możliwość. Wspólnymi siłami możemy zdziałać więcej.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Surfrider Foundation i sposobów, w jakie możesz wnieść swój wkład jako osoba prywatna, rodzina lub grupa znajomych, odwiedź stronę internetową fundacji.

Zespół CSR GlobeSailor (Corporate Social Responsibility – Społeczna Odpowiedzialność Biznesu) podejmuje prężne działania w kierunku odpowiedzialności za środowisko – zarówno w miejscu pracy, jak i promując sposoby na etyczne żeglarstwo i podróżowanie.

Będziemy Was na bieżąco informować o nadchodzących działaniach wraz z Surfrider Foundation w biurze w Paryżu oraz w naszych nadmorskich bazach w Lorient i La Rochelle we Francji.

Przeczytaj nasz artykuł o odpowiedzialnym żeglarstwie i zastosuj te pomysły, gdy będziesz następnym razem na wodzie.

Dziękujemy i serdecznie zachęcamy do obserwowania naszych działań!